0424 212 4411

Sosyal Medyada Biz}

Nadirsumetal San. Tic. Ltd. Şti Yapı Sac ve Telörgü Ürünleri
Bilgi Almak için 0424 212 44 11 iletişime geçebilirsiniz..
TÜMÜNÜ GÖR

SezaÇimento

SezaÇimento

Seza Çimento – CEM I 42,5 R ( Portland Çimento ) TS EN 197-1:2002 CEM I 42.5 R

Seza Çimento –  Portland çimento; kalker, marn, kil, demir cevheri, pirit külü, boksit, vb. ham maddelerin uygun oranda karıştırılıp, öğütülerek, pişirilmesi sonucu elde edilen klinkerin, bir miktar priz düzenleyici (genellikle alçıtaşı) ile birlikte öğütülmesinden oluşan; suyla karıştırıldıktan belirli bir süre sonra donarak dayanım kazanan üründür.

Genel olarak yüksek dayanım gerektiren yapılarda, soğuk havada dökülen betonlarda, prefabrik yapılarda, tünel-kalıp uygulamalarında, yapı kimyasalları üretiminde ve temel betonları uygulamalarında kullanılır.

Seza Çimento – CEM II / A-M ( P-L) 42.5 R ( Portland Kompoze Çimento ) TS EN 197-1:2002 CEM II / A-M ( P-L) 42.5 R
    Standartlarında tanımlanmış oranda (en çok % 20) mineral katkı maddeleri ( pomza ve kalker ) ile portland çimentosu klinkerinin belirli miktarda priz düzenleyici (alçıtaşı) ile beraber öğütülmesi sonucu elde edilen; suyla karıştırıldıktan bir süre sonra donarak dayanım kazanan üründür.Genel olarak portland çimentonun kullanıldığı tüm uygulamalarda kullanılabilir.Ayrıca hidratasyon ısısı portland çimentoya göre daha düşüktür.Hidratasyon ısısının düşük olması sebebiyle sülfat ve/veya klorür vb. iyon içeren agresif ortamlarda yapılan beton işlerinde kullanılması uygundur.
Seza Çimento –  CEM II / B-M ( P-L) 32.5 R ( Portland Kompoze Çimento ) TS EN 197-1:2002 CEM II / B-M ( P-L) 32.5 R
    Standartlarında tanımlanmış oranda (en çok % 35) mineral katkı maddeleri ( pomza ve kalker ) ile portland çimentosu klinkerinin belirli miktarda priz düzenleyici (alçıtaşı) ile beraber öğütülmesi sonucu elde edilen; suyla karıştırıldıktan bir süre sonra donarak dayanim kazanan üründür.Genel olarak; katkılı çimentoların kullanıldığı her alanda, sıva, duvar harcı, su kanaletleri, menfez boru imalatı, yol kaplama betonları ve yapı kimyasalları üretiminde, hidratasyon ısısı portland çimentoya göre daha düşük olduğundan dolayı kütle betonlarında, sülfat ve/veya klorür vb. iyon içeren agresif ortamlarda yapılan beton işlerinde de kullanılabilir.
Elazığ Çimento –  CEM IV / B (P) 32.5 R ( Puzolanik Çimento ) TS EN 197-1:2002 CEM IV/B (P) 32.5 R
    Standartlarında tanımlanmış oranda (en çok % 55) mineral katkı maddeleri ( pomza ) ile portland çimentosu klinkerinin belirli miktarda priz düzenleyici (alçıtaşı) ile beraber öğütülmesi sonucu elde edilen; suyla karıştırıldıktan bir süre sonra donarak dayanım kazanan üründür.Genel olarak; yapılarda tamirat işlerinde, baraj, sıva ve duvar harcı,su kanaletleri, arıtma tesisleri, yol kaplama betonları ve yapı kimyasalları üretiminde, hidratasyon ısısı portland çimentoya göre daha düşük olduğundan dolayı kütle betonlarında, alkali-agrega reaksiyonuna ve kimyasal dış etkilere dayanıklı olması nedeniyle baraj ve liman inşaatlarında kullanılabilir.
17 Temmuz 2018
1.359 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN